Gelişmiş
Doğrulama Yöntemleri

T.C. kimlik numarası, SMS veya entegrasyon ile güvenli doğrulama seçenekleri sayesinde kullanıcı bilgilerini kayıt altına alın.

T.C Kimlik No İle Doğrulama

T.C. vatandaşı ziyaretçileriniz için hotspot ağınızda kimlik doğrulamalarının en hızlı yolu kimlik numarası ile doğrulamadır.

İşletmenizdeki müşteriler kendi cihazlarından (akıllı telefon, tablet, laptop) Wi-fi menüsüne girerek Soly Hotspot”u bağlantı noktası olarak seçtikten sonra, sistem kullanıcıları kayıt ve doğrulama ekranına yönlendirmektedir. Müşterileriniz güvenli bir şekilde internete bağlanmak için ad, soyad, TC kimlik numarası ve doğum yılını girerek sisteme giriş yapabilir.

Soly Hotspot, tckimlik.nvi.gov.tr üzerinden kullanıcının girdiği kimlik numarasının doğrulamasını sağlar. TC kimlik no ile doğrulama yöntemi ile beraber sms ile doğrulama yöntemi de kullanılabilir. Kullanıcının TC kimlik numarası doğrulandığında, sisteme giriş için gereken şifre girişte yazdığı cep telefonu numarasına sms ile gönderilir.

SMS İle Doğrulama

SMS ile doğrulama; kafe, restaurant gibi re-marketing yapılan işletmeler için en ideal yönetimidir. Bu sayede internet hizmetini kullanan müşterilerinize daha sonra kampanya ve bilgilendirme amaçlı mesajlar gönderebilirsiniz.

İşletmenizdeki müşteriler kendi cihazlarından (akıllı telefon, tablet, laptop) Wi-fi menüsüne girerek Soly Hotspot”u bağlantı noktası olarak seçtikten sonra, sistem kullanıcıları kayıt ve doğrulama ekranına yönlendirmektedir. Müşterileriniz doğrulama ekranında cep telefonu numarası girdikten sonra Soly Hotspot, kullanıcının cep telefonu numarasına sms ile onay kodu gönderir. Kullanıcı, onay kodu ile sms doğrulaması yapıldıktan sonra hotspot sistemine giriş yaparak internete bağlanabilir.

Entegrasyonlar (PMS) ile Doğrulama

Entegrasyon sistemi ile doğrulama; entegrasyon yazılımı kullanan oteller, konaklama tesisleri ve işletmeler için en ideal yönetimidir.

Hotspot sisteminin otel ve diğer yazılımlar ile entegrasyonu sayesinde sadece otel/tesis müşterilerinin interneti kullanması sağlanır. Müşterilerin otel/işletme bünyesindeki interneti kullanmaları için doğrulama yöntemi gereklidir. Otelde check-in yapan müşterilerin veya işletme çalışanlarının, kullanılan yazılım üzerinden doğrulama yaparak internete bağlanması ancak hotspot sistemi ile mümkündür. Kişiler; internet erişimi için gerekli olan ad soyad, T.C. kimlik numarası/passaport numarası ve oda numarası gibi bilgileri girdikten sonra, Soly Hotspot gerekli olan bilgileri otel yazılımı üzerinden doğrular.

Soly Hotspot sisteminin, otel ve işletmelerin kullandığı çeşitli yazılımlar ile entegrasyon özelliği sayesinde, internet hizmetini kullanacak kişilerin doğrulama işlemi yazılım üzerinden en güvenli şekilde sağlanmaktadır.