HotSpot Nedir?

HotSpot Nedir?

Hotspot; internet bağlantısının bir kablosuz yönlendirici ile (WLAN) genellikle Wi-Fi kullanılarak sağlanan fiziksel bir bağlantı türüdür. Hotspot bağlantıları kablosuz modem, router veya UTM gibi cihazlarla sağlanır. Kısaca hotspot; akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir cihazları internete kablosuz olarak bağlayan, fiziki olarak sınırlı bölgelere yayın yapan ağlardır. Genel tanımıyla “açık Wi-Fi noktası”, “Wi-Fi etkin noktaları” veya “Wi-Fi bağlantısı” şeklinde de kullanılır.

Wi-Fi hotspot teknolojisi, kamuya açık alanlarda ücretsiz olarak internete erişimi sağlar. Hotspot genellikle; kafeler, havalimanları, hastaneler, alışveriş merkezleri ve oteller gibi kamusal alanlarda kullanılır. Ayrıca iş yerlerindeki internet bağlantıları için de hotspot ağları tercih edilir.

HotSpot Kullanım Alanları

Soly Cloud Hotspot; otel, tatil köyü, pansiyon, kamu kurumu, kongre merkezi, AVM, restoran, kafe, bar, hastane, otobüs, havalimanı, otogar vb. yerlerde misafirlerinize kesintisiz, hızlı ve güvenli internet erişimi sağlar.

Müşteriler, taşınabilir cihazları (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar) üzerinden Wi-Fi bağlantısı aracılığı ile hotspot ağlarına bağlanabilir ve internet kullanabilirler.

Müşteriler, kablosuz bir hotspot ağına bağlanmak için cihazın kablosuz ağını açarak çevredeki internet bağlantılarını görebilir ve açık hotspot ağlarına bağlanabilir.

Cihazın ekranına gelen kayıt ekranında kimlik doğrulası sağlanır. Ardından da SMS veya benzeri bir doğrulama yöntemi ile internet bağlantısı gerçekleşir.

Soly Hotspot

Müthiş Özellikler

Müşteri & misafir
memnuniyeti

Güvenli internet
paylaşımı

İşletmeler için
servis araçları

Kolay ve
hızlı kurulum

KVKK
uyumlu

Analiz ve
raporlama

Kurumsal & Cloud Hotspot Çözümleri
Soly Kurumsal Hotspot

Kurumsal Hotspot, anlık kullanıcı sayısı ve internet trafiği yoğun olan kullanımlarda sunduğumuz bir çözümdür. Anlık kullanıcı sayısı 100 ve üzeri olan, tatil köyü, otel, öğrenci yurdu, öğretmenevi, hastahane, avm, cruise gemileri, havalimanı, otogar, kamu kurumları, zincir işletmeler, kongre merkezleri ve eğitim kurumları gibi internete bağlanan kullanıcı sayısının çok ve internet trafiğinin yoğun olduğu yerlerde Kurumsal Hotspot çözümümüz kullanılmaktadır.

Kurumsal Hotspot çözümünde sistemin çalışması için gerekli alt yapı işletmenin kendi bilişim donanımlarından ve sistemlerinden faydalanılarak yapılmaktadır.

Soly Cloud Hotspot

Anlık kullanıcı sayısı nispeten daha az olan kafe, restoran, eğlence mekânları, pansiyon, apart, motel, otobüs, minibüs, poliklinik ve mağaza gibi kullanıcı sayısının anlık maksimum 100 olduğu, internete bağlanan kullanıcı sayısının daha az ve internet trafiğinin yoğun olmadığı yerlerde Cloud Hotspot çözümümüz kullanılmaktadır.

Cloud Hotspot çözümünde sistemin çalışması için gerekli bütün alt yapı Soly Bilişim tarafından sağlanmaktadır

Soly Hotspot Uyumlu Cihazlar
firewall - router
Yazılım Entegrasyonları

Soly Hotspot, bulut tabanlı hotspot ile kesintisiz çalışacak entegrasyon sistemi sunuyor. Kodlama bilgisi gerekmeden panel üzerinden entegrasyonlarınızı tek tıkla aktif edebilirsiniz. Sistem durumlarını izleyebilir ve olası aksaklıklarla ilgili anında bildirim alabilirsiniz.

Bize Katılın

Müşterimiz Olun
Bayimiz Olun
Satış Temsilcisi Olun